20-08-2017 » Dziwnów, Powiat i region

Relikwie św. Jana Pawła II w dziwnowskim kościele

Dzisiaj w południe, w dziwnowskim kościele pw św. Józefa, odbyła się ważna uroczysta msza św., celebrowana przez Henryka Wejmana, biskupa pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, podczas której przekazał na ręce miejscowego proboszcza, ks Andrzeja Misia, relikwie ponad trzy lata temu kanonizowanego, Jana Pawła II.

W tej wyjątkowej eucharystii udział wzięły liczne poczty sztandarowe, w tym dwa z  niegdysiejszego 1 Batalionu Szturmowego (komandosi) w Dziwnowie, strażaków, wojska z miejscowej jednostki Marynarki Wojennej, jak również burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak, przedstawiciele samorządowców, wojska, liczni mieszkańcy i wczasowicze. Była też orkiestra wojskowa z Garnizonu MW w Świnoujściu.

Proboszcz w swej przemowie podkreślił ogromną rangę tej niezwykłej dla miejscowej społeczności uroczystości, o tak bardzo historycznym wydarzeniu dla całej dziwnowskiej parafii.

Święte relikwie zostało udostępnione Parafii pw św. Jóżefa w Dziwnowie przez Arcybiskupa Metropolitę, Mieczysława Mokrzyckiego.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *