16-05-2019 » Dziwnów, Powiat i region

Puchar Dziwnowa w klasie Optimist

Wczorajszą i dzisiejszą rejestracją, rozpoczęły się w dziwnowskim Porcie Jachtowym regaty o Puchar Dziwnowa (w klasie Optimist), które są równocześnie II eliminacją do Mistrzostw Świata i Europy. Stawką regat, poza zwycięstwem w zawodach, jest uzyskanie nominacji do kadry narodowej i możliwość startu w Mistrzostwach Świata (będą się odbywały na karaibskiej wyspie Antiqua) oraz Mistrzostwach Europy (które zostaną rozegrane we Francji). Zawody planowo potrwają do niedzieli (19 maja 2019 roku). Do piątku młodzi żeglarze biorą udział w wyścigach eliminacyjnych, natomiast od soboty jest już zaplanowana rywalizacja w grupach (złotej i srebrnej). Łącznie ma być rozegranych 12 wyścigów, przy czym ich faktyczna ilość będzie uzależniona pogodą. M.in. z tego powodu (zbyt silnego wiatru) zaplanowane na dzisiaj wyścigi zostały odwołane.

Na liście startowej jest łącznie 157 zawodniczek i zawodników z czterech krajów (Polska, Rosja, Czechy, Litwa). Więcej informacji na temat regat, można znaleźć na stronie: www.dziwnow4sailing.org

Pełna lista startujących zawodniczek i zawodników znajduje się w linku: PUCHAR DZIWNOWA_LISTA STARTOWA

Organizatorem zawodów jest Klub Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów przy współpracy z Gminą Dziwnów oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Kultury w Dziwnowie. Zadanie jest współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 źródło: MOSiK Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *