08-10-2017 » Dziwnów, Powiat i region

PÓŁMARATON –OSTATNI BIEG III EDYCJI DLB

Przy silnie wiejącym wietrze, ale względnych warunkach pogodowych, odbył się VIII – ostatni bieg III Edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem trasę półmaratonu, ze względu na remont  drogi do Dziwnowa, wyznaczono z OW Welnness Spa „Marena” w Międzywodziu w kierunku Wolina, a dokładnie za Korzęcin i z powrotem. Trasa okazała się szybka, bo padło wiele rekordów życiowych. Zwyciężył Tomasz Magalski /KB Kamień Pom./ – 1,23,42 godziny przed Przemysławem Troszczyńskim /Bracia Troszczyńscy Łukęcin/ – 1,24,14, trzeci był Robert Derda/TT Szczecin/ – 1,25,53 godziny. Najszybciej wśród kobiet pobiegła Dorota Kowalska /KB Kamień Pom./ -1,44,31 , która wyprzedziła Bożenę Jańczak /KB Kamień Pom./- 1,50,59 i Jolantę Materkę /KB Kamień Pom./-1,56,01. Bieg ukończyło 30 zawodników, w tym 7 kobiet.

Znana jest już klasyfikacja III edycji DLB, ale ogłosimy ją na oficjalnym podsumowaniu, które nastąpi 28 października. Mogę zdradzić jedynie, że w III edycji DLB zostanie sklasyfikowanych 32 lub 33 osoby, a ogółem udział wzięło 83 amatorów biegania, w tym 19 kobiet.

Organizator DLB – LUKS „Bałtyk” Dziwnów składa serdeczne podziękowanie pani Joli Fabijańskiej  i pracownikom Welnness Spa Marena za przygotowanie ciepłego bufetu i miejsca na wypoczynek po biegu. Dziękujemy również Ani Krzewinie Pelasik, Małgosi Janawie, Andrzejowi Pelasikowi, Zenkowi Nowakowi i Włodkowi Heweltowi z OSP Dziwnów za sprawną obsługę półmaratonu.

Na koniec pragnę zaprosić wszystkich uczestników III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej /również tych, którzy choć raz biegli w naszym cyklu/ do udziału w podsumowaniu Ligi. Spotkamy się 28 października w Welnness Spa „Marena”. O 10.00 odbędzie się bieg na trasie Międzywodzie – Dziwnów- Międzywodzie, ale trasą inną niż zwykle, tzn. wystartujemy z „Mareny, następnie plażą do Martwej Dziwny i powrót ścieżkami leśnymi do miejsca startu. Bieg ten nie będzie zaliczany do klasyfikacji Ligi i będzie miał charakter rozgrzewki przed podsumowaniem. Na godzinę 11.00 przewidujemy podsumowanie, w którym to będą liczne niespodzianki. Serdecznie zapraszam.

                                                                                            Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk” Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *