09-10-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Nowe wyposażenie dla dziwnowskiej OSP

W dniu dzisiejszym, dziwnowscy druhowie z miejscowej OSP, wzbogacili się o nowe wyposażenie. Dzięki udziałowi środków z Funduszu Sprawiedliwości, można było zakupić specjalne mocowania, dzięki którym stabilizuje się uszkodzony pojazd po wydarzeniu drogowym.

Jak wspomniał obecny na przekazaniu Komendant Powiatowy Straży Pożarnej z Kamienia Pomorskiego, wyposażenie jednostek pożarniczych musi być bardzo szerokie, bowiem zakres działalności ratowniczej znacząco wykracza poza ramy klasycznej walki z ogniem.

Swojego zadowolenia nie krył także burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. Cieszę się, że nasza jednostka wciąż może być doposażona, bo to znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa nie tylko miasta i gminy, ale też naszych gości. A trzeba pamiętać, że nasze gminne OSP (Międzywodzie i Dziwnów), obok doświadczonych kadr, już teraz są nieźle wyposażone i bez wątpienia wyróżniają się swoimi zasobami w regionie. I na koniec jeszcze jedno – dobrze, że możemy przekazać Wam kolejne elementy wyposażenia ratowniczego, mam jednak nadzieję i bardzo Wam tego życzę, aby sposobności do ich użycia, było jak najmniej.
Zakupiony sprzęt ratownictwa w postaci podpór oraz klinów do stabilizacji pojazdów współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Krzysztof Zawiliński

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *