Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO 2018

Dzisiejszą rejestracją rozpoczyna się w Dziwnowie kolejna odsłona Międzynarodowych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Warto przy tym dodać, że Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w klasie Optimist w Polsce i jedna z szczególnie docenianych w Europie. Od lat cieszy się dużym uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem, ściągając na każdą ze swoich edycji liczne grono zawodników z kraju i zagranicy.

Biorąc pod uwagę fakt, iż klasa Optimist jest najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską, regatom rozgrywanym w tej klasie każdorazowo towarzyszy duże zainteresowanie mediów i środowisk żeglarskich.
Główną bazą regat jest ponownie Marina Dziwnów (Port Jachtowy położony przy ulicy Żeromskiego 30). To sprawdzony już w tego typu przedsięwzięciach obiekt, a dodatkowo – w tym roku znacząco rozbudowany. To właśnie w dziwnowskiej marinie znajdowało się centrum wydarzeń podczas Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial w roku 2014 czy Mistrzostw Świata w klasie Opitmist w roku 2015. Dziwnowski Port Jachtowy będzie też bazą przyszłorocznych Mistrzostw Europy U21 w klasie Laser.

Przypomnijmy, tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO odbywają się w dniach 13-16.09.2018, gdzie czwartek (13 września) jest dniem rejestracji, zaś piątek, sobota i niedziela, to rywalizacja na akwenie. Na dzisiaj swój udział potwierdziło 362 zawodników z 12 krajów (Niemcy, Szwecja, Czechy, Finlandia, Łotwa, Rosja, Litwa, Norwegia, Włochy, Irlandia, Tajlandia, Polska).
Zapowiadają się ciekawe i emocjonując zawody, w które (według prognoz) ma się również wpisać aura. Piątek i sobota mają być wietrzne, co powinno pozwolić na rozegrania każdego z zaplanowanych wyścigów. Już teraz życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.
Na Międzynarodowych Mistrzostwa PSKO sprawa się jednak nie kończy. W tym roku swojego rodzaju wstępem do regat, są Mistrzostwa Polski w sprincie (klasa Optimist), które są rozgrywane w dniu dzisiejszym. Bierze w nich udział 20 najlepszych zawodników tej klasy (10 chłopców i 10 dziewcząt). Wyścig są krótkie, trwają około 10-15 minut, a całość na całość rywalizacji ma się złożyć 9 wyścigów. Zwycięzców poznamy już dzisiaj, zaś ich dekoracja będzie miała miejsce w niedzielę.
Więcej informacji o regatach można znaleźć na oficjalnej stronie mistrzostw: www.polishoptimist.sailingnet.pl oraz www.dziwnow4sailing.org. Zapraszamy do śledzenia relacji także na FB/dziwnow4sailing

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *