LUKS „Bałtyk” laureatem konkursu MSiT

„Sztafeta 100 kilometrów na Stulecie Odzyskania Niepodległości” – to tytuł projektu realizowanego przez LUKS „Bałtyk” wraz z Zespołem Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie. Bieg odbył się 26 maja br. Zawody zostały zgłoszone do konkursu „Promowanie aktywności fizycznej przez wyróżnienie najlepszych projektów pn. 100 lat Niepodległości na sportowo w środowisku wiejskim”, organizowanym przez Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do sztafety zaproszeni zostali uczniowie ZSS w Dziwnowie, Szkoły Podstawowej, radni Dziwnowa, kluby sportowe, Klub Biegacza z Kamienia Pomorskiego, rodziny wojskowe, harcerze z 63 Drużyny Harcerskiej Szare Szeregi i nauczyciele. W trakcie trwania sztafety odbył się również festyn charytatywny dla Gabrysia oraz prezentacja 100 gier i zabaw naszych ojców i dziadków.

Projekt nasz zajął I miejsce w województwie i został zakwalifikowany do finału centralnego. Podsumowanie i ogłoszenie wyników na szczeblu centralnym odbyło się w Uniejowie. Miło nam poinformować, że zajęliśmy ex aequo III miejsce w kraju. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom sztafety: nauczycielom, Radnym Dziwnowa, którzy tak dzielnie pobiegli w sztafecie, zawodnikom Klubu Biegacza z Kamienia Pomorskiego, uczestnikom Dziwnowskiej Ligi Biegowej, żołnierzom i ich rodzinom, harcerzom 63 Drużyny Harcerskiej Szare Szeregi oraz uczniom ZSS i SP Dziwnów. Gorąco dziękuję nauczycielom: Sabinie Greli, Bożenie Jańczak i Aleksandrze O, Donnel za zaangażowanie w realizację naszych zawodów. Szczególne podziękowania kieruję do pana dyrektora Witolda Brzozowskiego, który był inicjatorem działań dla uświetnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Jerzy Janawa

LUKS „Bałtyk” Dziwnów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *