Laser Europa Cup ponownie w Dziwnowie

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się regaty cyklu Laser Europa Cup, które w polskiej edycji już po raz czwarty odbywają się w Dziwnowie. Warto przy tym dodać, że ten sezon regat cyklu Europa Cup został prze europejskie władze klasy Laser znacząco zmodyfikowany (w porównaniu z minionymi latami). Głównie poprzez ograniczenia co do lokalizacji. Jeszcze do minionego roku w cyklu odbywało się blisko 20 zawodów regatowych, obecnie (na wniosek krajowych federacji) jest ich 10 w sezonie. Dzięki temu jest więcej czasu na przygotowania, treningi i rywalizację krajową.
Do zmagań na dziwnowskim akwenie zgłosiło się łącznie 68 żeglarzy, reprezentujących sześć krajów: Rosję, Białoruś, Polskę, Holandię, Czechy, Ukrainę. Po wczorajszych zapisach dzisiaj przyszedł czas na pierwszy dzień wyścigów, który dzięki bardzo dobrej, wietrznej pogodzie, był bez wątpienia udany.

Wyniki po pierwszym dniu (oraz zdjęcia) można znaleźć w linku:

http://dziwnow4sailing.org/laser-europa-cup-2017-piatek/
Rywalizacja potrwa do niedzieli. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (m.in. zegarki szwajcarskiej firmy Festina). Tymczasem jutro drugi dzień regat. Pierwszy sygnał na akwenie jest zaplanowany na godzinę 11.00. Zapraszamy do śledzenia wyników na FB/dziwnow4sailing oraz stronie www.dziwnow4sailing.org.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *