24-06-2017 » Dziwnów, Powiat i region

Koniec roku szkolnego w Gminie Dziwnów

22 i 23 czerwca dziwnowskie szkoły zakończyły rok szkolny. Jako pierwsze, świadectwa rozdało Gimnazjum Publiczne „Pomerania”, które swój ostatni przed wakacjami uroczysty apel przeprowadziło w czwartkowe popołudnie. Na podsumowaniu gimnazjalnego roku szkolnego, obok rodziców, nie zabrakło przedstawicieli miejscowych władz, z burmistrzem Dziwnowa – Grzegorzem Jóźwiakiem na czele oraz grona pedagogicznego z innych placówek oświatowych.

Tradycyjnie już, nagrodzono uczniów z tzw. złotej dziesiątki, wręczono również szereg innych wyróżnień za osiągnięcia sportowe oraz naukowe. Pani dyrektor, Monika Hołdyńska dziękując gronu nauczycielskiemu za całoroczny wysiłek, dziękowała również rodzicom, za ich wkład w życie szkoły i zaangażowanie w uczniowskie inicjatywy.

Żegnając ostatnią klasę gimnazjum, życzyła absolwentom powodzenia w dalszej drodze edukacji, a także takiego wchodzenia w dorosłe życie, gdzie jest miejsce na empatię i zrozumienie, zaś droga do obranego celu wiedzie tylko uczciwymi ścieżkami.

Bardzo podobny charakter, choć z małym wyjątkiem, miało dzisiejsze zakończenie roku w szkole podstawowej. Tutaj również, podsumowując 10 miesięcy nauki, nie zabrakło wyróżnień, nagród czy podkreślenia roli rodziców w codziennym funkcjonowaniu szkoły.

W sposób szczególny przedstawiono uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, nie zbrakło też (podobnie jak w gimnazjum) nagród specjalnych od burmistrza Dziwnowa, dyrekcji szkoły czy rady pedagogicznej. Dzisiejsza uroczystość miała jednak jeden wyjątkowy punkt. Było nim pożegnanie dotychczasowej dyrektor szkoły, p. Barbary Brzozowskiej, która po 46 latach pracy (w tym 28 na stanowisku dyrektora) przechodzi na emeryturę.

W swoim pełnym wzruszających wątków wystąpieniu, podsumowała swoją dotychczasową pracę, zwracając przy tym szczególną uwagę na rolę nauczyciela w kształtowaniu każdego pokolenia. Mówiła również o tym, że odchodząc na emeryturę czuje się bogatsza o całe mnóstwo doświadczeń, którymi będzie się chętnie dzieliła.

Dziękowała również swoim koleżankom i kolegom z pracy za lata wysiłku, za wyzwania, którym mogła sprostać dzięki współpracy nie tylko z gronem pedagogicznym, ale też z lokalnymi władzami. Kończąc, powiedziała jeszcze o tym, że te 46 lat pracy, to czas kiedy spotkała na swojej drodze wielu fantastycznych i zaangażowanych w edukację ludzi, to także czas, kiedy widziała jak dorastają i zakładają rodziny jej uczniowie, jak zmieniają się pokolenia.

Podziękowania dla p. Brzozowskiej wystosowali: burmistrz Dziwnowa, Rada Miasta, grono rodziców, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych i oświatowych, rada pedagogiczna oraz licznie zgromadzeni absolwenci.
Od nowego roku, w wyniku przekształceń mających miejsce w edukacji, klasy gimnazjalne zostają organizacyjnie włączone do szkoły podstawowej, natomiast obie, do tej pory niezależne placówki (gimnazjum i szkoła podstawowa), połączone w jedną szkołę.

Jej dyrektorem zostaje p. Monika Hołdyńska. Nowy rok szkolny zaczyna się 1 września, ale nim ponownie zabrzmi pierwszy dzwonek, wszystkim uczniom życzyć należy udanych i bezpiecznych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *