Konferencja o programach transnarodowych i międzyregionalnym w Szczecinie z udziałem gmin nadmorskich powiatu kamieńskiego

Gminy nadmorskie – Dziwnów, Wolin, Kamień Pomorski i Międzyzdroje oraz Szczeciński Obszar Metropolitalny znajdą się w programie międzynarodowych projektów współfinansowanych ze środków europejskich przygotowujących transportowe rozwiązania.

Niestandardowe rozwiązania transportowe dla „ostatniej mili”, czyli końcowego przystanku transportu publicznego do atrakcji turystycznej to przykład projektu, o którym będzie mowa 6 grudnia 2018 r. w Szczecinie podczas konferencji pn. „Którędy do innowacyjności ? – doświadczenia w Programach Transnarodowych i Międzyregionalnych”, na której spotkają się beneficjenci międzynarodowych projektów.

Zaplanowano prezentacje na temat przedsięwzięć współfinansowanych z Programów Interreg Region Morza Bałtyckiego, Europa Środkowa oraz Interreg EUROPA.

Będą omawiane innowacyjneh pomysły z obszaru projektowania i designu, transportu, przedsiębiorczości czy mobilności. Zaplanowano wystąpienia na temat takich projektów jak: BaltSe@nioR, FabLabNet, SULPITER czy „LAST MILE zrównoważona mobilność na obszarze ostatniej mili w regionach turystycznych”. W to ostatnie przedsięwzięcie zaangażowane jest Województwo Zachodniopomorskie, które za pośrednictwem Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej i międzynarodowych partnerów przygotuje rozwiązania transportowe dla gmin nadmorskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *