24-08-2017 » Dziwnów, Sport

Jantar Dziwnów zwycięski w inauguracji rozgrywek

W  sobotę 19 sierpnia rozgrywki zainaugurowała szczecińska grupa północna Klasy Okręgowej. Wśród 16 drużyn walczących o awans do V ligi znalazł się również Jantar Dziwnów, który w tej klasie rozgrywkowej pojawił się ponownie po 10 latach.

W pierwszym meczu rundy jesiennej przeciwnikiem Jantara był zespół Mewy Resko, który w minionym sezonie był jedną z lepszych drużyny „okręgówki”. Spotkanie zapowiadało się zatem bardzo interesująco, a zmotywowani awansem zawodnicy Jantara zamierzali postawić Mewie trudne warunki. I tak rzeczywiście było, choć w pierwszym kwadransie dało się zauważyć dużo nerwowości. Niedokładne podania, przypadkowe faule, gra tocząca się głównie w środkowej strefie boiska.

Sytuację odmieniła bramka zdobyta przez Jantar w 14 minucie. Pierwsza poważne zagrożenie bramki Mewy, zamieszanie w polu karnym, uderzenie w kierunku światła bramki blokuje ręką obrońca gości. Sędzia dyktuje jedenastkę, którą na gola zamienia Wojciech Andrzejewski. 1:0 dla Jantara i pierwszy bramka w Klasie Okręgowej po 10 latach !!!

Następne minuty to ataki Mewy, która starała się możliwie jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak znacząca ich część albo zatrzymywała się na dobrze ustawionej defensywie gospodarzy, albo w dogodnych sytuacjach napastnicy gości pudłowali.
Obraz gry był bardzo podobny w drugiej połowie, choć dało się odnotować optyczną przewagę gości. Rezultat nie uległ już zmianie i trzy punkty na inaugurację rozgrywek zostały w Dziwnowie.
Dzień później, tj. w niedzielę rezerwy Jantara podejmowały w ramach pierwszego rzutu Pucharu Polski zespół Bizona Cerkwica, ulegając 2:3. Bramki dla rezerw Jantara strzelili J.Ciesielski i K.Wojtyna. Zarząd klubu dziękuje firmie transportowej AAL Transport pana Tadeusza Przybyłowskiego za zakup koszulek wyjściowych dla pierwszej drużyny seniorów.

Kolejny mecz pierwszej drużyny już za tydzień. W sobotę 26 sierpnia o godzinie 16.00 Jantar podejmuje Spartę Gryfice – jednego z faworytów do awansu. Już teraz serdecznie zapraszamy :-).
Więcej informacji na temat rozgrywek Ligi Okręgowej, wyniki innych spotkań oraz galerie zdjęć z poszczególnych meczów, można znaleźć w poniższym linku:

autor: Krzysztof Zawiliński