03-07-2016 » Dziwnów, Powiat i region

Dziwnowski most znakomitą i niepowtarzalną atrakcją turystyczną naszego regionu

Nim się oglądnęliśmy, a nastało lato. I to kalendarzowe, i to nas bardziej interesujące, astronomiczne. Ludzi z różnych stron przybywa coraz top więcej na nasze Kamieńskie Wybrzeże. Już z wolna dziwnowski kurort zaczyna pękać w szwach.

Piękna, pogoda i coraz cieplejsza, spokojna woda w Bałtyku, szerokie plaże z gorącym piaskiem, moc czasu na opalanie się w pełni słońca, a wieczorem można odwiedzić spacerując liczne nadmorskie kawiarenki, smażalnie ryb czy też potańczyć.

Ale wielu przekonuje się również, że Dziwnów słynie również z innej ciekawej atrakcji czyli mostu zwodzonego, który łączy stały ląd od strony Dziwnowa, z Wyspą Wolin. Ta ciekawa atrakcja i wyjątkowa konstrukcja, otwierana i zamykana jest kilka razy dziennie, a po podniesieniu ciemno – czerwonego przęsła, przepływają pod nim przeróżne jednostki, począwszy od jachtów, a skończywszy na statkach pasażerskich, które wypełnione po brzegi turystami wyruszają kilka razy dziennie w osobliwe rejsy po morzu.

Ruchome przęsło pomalowane na ciemno – czerwono jest naprawdę fajną atrakcją, bowiem dziś rzadko zdarza się gdzieś w Polsce, by można takie konstrukcyjne cacko zobaczyć i podziwiać.

Kiedy byliśmy niedawnego wieczoru przy ostatnim otwarciu mostu o godzinie 21:00, w okolicach mostu zebrała się naprawdę spora grupka ciekawskich turystów i wczasowiczów, którzy podziwiali to wyjątkowe cudo techniki. A jest co oglądać. Oj, jest.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *