29-06-2018 » Dziwnów, Powiat i region

Bez świateł przed mostem w Dziwnowie

W piątek 29 czerwca 2018 r. Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie nareszcie zdecydował o zlikwidowaniu ruchu wahadłowego przed mostem w Dziwnowie.

Właśnie w tym miejscu tworzyły się korki spowodowane pracami budowlanymi na drodze wojewódzkiej nr 102 biegnącej od Międzyzdrojów i dalej do Dziwnówka. To tu mogły tworzyć się największe korki związane z wakacyjnym ruchem, zwłaszcza podczas zamknięcia mostu na czas ruchu statków wpływających z morza na cieśninę Dziwna i dalej na Zalew Szczeciński lub w kierunku przeciwnym. Dodatkowy natłok kilkudziesięciu samochodów był widoczny podczas godzin rannych i popołudniowych, kiedy mieszkańcy powiatu jechali do pracy i wracali z niej do domu.
Na nadmorskiej drodze „102” trwają remonty – między Dziwnowem a Międzywodziem.  W tej chwili firma może prowadzić  roboty brukarskie przy rowach przydrożnych. Poważniejsze prace, takie jak ułożenie ostatniej warstwy asfaltu, wykona po wakacjach.
Oprócz remontu dróg w Dziwnowie prowadzone są roboty na drodze Łukęcin przez Pobierowo, Rewal i dalej do miejscowości Lędzin. Na tym ostatnim odcinku tzw. warstwa ścieralna będzie układana odcinkami i będzie jedno wahadło, przy którym ruch będzie kierowany ręcznie.
Wartość prac na obu odcinkach to ponad 50 mln złotych.
WT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *