13-10-2017 » Dziwnów, Powiat i region

70 lat Szkoły Podstawowej w Dziwnowie

Na przekór przesądom, dzisiaj, tj. 13 października 2017 roku, uroczyście obchodzono 70-lecie Szkoły Podstawowej w Dziwnowie. Z tej okazji w specjalnie przystrojonej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury, odbyła się nawiązująca do historii szkoły uroczystość, która poza uczniami, zgromadziła również liczne grono zaproszonych gości. Nie zabrakło wśród nich byłych nauczycieli, przedstawicieli władz miasta, gminy, kuratorium, a także szeregu innych jednostek administracyjnych. Swoją obecność mocno zaakcentowali także rodzice, z których wielu zalicza się do absolwentów dziwnowskiej podstawówki.
Przypomnijmy, Szkoła Podstawowa w Dziwnowie rozpoczęła funkcjonowanie w roku 1947.

Przez pierwsze lata istnienia kilkukrotnie zmieniała swoją siedzibę, by od 1963 roku prowadzić działalność edukacyjną w aktualnym budynku (zespole budynków przy ulicy Mickiewicza 27). Od czerwca roku 1968 nosi nazwę „5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty”. Popularna „dziwnowska podstawówka” jest laureatką szeregu konkursów edukacyjnych, ma na swoim koncie także wiele wyróżnień. Jej uczniowie z powiedzeniem rywalizowali w przedmiotowych olimpiadach, zdobywali wysokie lokaty z podczas zawodów sportowych.

Aktualna dyrektor szkoły, p. Monika Hołdyńska, jest dziesiątym dyrektorem szkoły w jej historii. We wrześniu br. objęła to stanowiska po p. Barbarze Brzozowskiej, która po 28 latach piastowania tej funkcji, odeszła na emeryturę.
Uroczystość, która zawierała również akcenty związana z przypadającym na jutro (tj. 14 października) Dniem Edukacji Narodowej, otworzyła w/w dyrektor szkoły, p. Monika Hołdyńska.

Podsumowując działalność szkoły na przestrzeni dziesięcioleci, wspomniała o pracujących w niej nauczycielach, o wykonywanej przez nich ciężkiej pracy oraz o doświadczeniach, które stają się udziałem każdego nowego pokolenia uczniów i nauczycieli. Głos zabrał również Burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak, mówiąc o tym, jak ważną rolę w lokalnej społeczności pełniła i pełni szkoła.

Zaznaczył również, że te 70 lat istnienia, to bez wątpienia powód do dumy. Specjalne podziękowania dla szkoły wystosował również Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Życzenia sukcesów i dalszego rozwoju szkoły, na ręce dyrektor szkoły, złożyli przedstawiciele rodziców, gminnych instytucji oraz współpracujących ze szkołą organizacji. Pojawiły się także upominki, które mają stanowić wsparcie podczas codzienne pracy dydaktycznej. Wśród nich znalazły się m.in. tablice multimedialne, które w imieniu władz gminy, wręczył Burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak.

Druga część uroczystości była ściśle związana z jutrzejszym Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji tradycyjnie już wręczono nagrody Burmistrza Dziwnowa oraz dyrektor szkoły. Nie zabrakło miejsca na podziękowania adresowane nie tylko do grona nauczycieli, ale też wszystkich pracowników szkoły. O ich roli w życiu szkoły mówiła zarówno p. Monika Hołdyńska, jak i p. Grzegorz Jóźwiak.

Całość zakończyła prezentacja artystycznych umiejętności uczniów szkoły oraz jej absolwentów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *