reklamuj-sie-2

Dziwnów

Pani Renata Klimecka nasz Nauczyciel na Medal

Szanowni Państwo,11 listopada zakończyła się pierwsza tura głosownia w konkursie „Nauczyciel na Medal” organizowanym przez Głos Szczeciński. Miło nam poinformować, że pani Renata Klimecka, która jest nauczycielem w Szkole Podstawowej w Dziwnowie uzyskała największą ilość  głosów w powiecie kamieńskim ,a tym samym awansowała do wojewódzkiego finału konkursu. Pani Renacie gratulujemy, a dzieci, młodzież i rodziców prosimy o kolejne głosy. Poniżej przedstawiamy wyniki etapu powiatowego :Więcej »

Nagroda dla współczesnych bohaterów – zgłoś kandydata!

Czy bohaterem można być tylko w nadzwyczajnych okolicznościach? Czy można dokonać szlachetnego czynu w codziennych sytuacjach?Jeśli znasz kogoś, kto bezinteresownie robi wyjątkowe rzeczy dla innych, zgłoś go do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Do 10 grudnia każdy może zgłosić współczesnego bohatera. Nagrodę, która przyznawana jest od sześciu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej »

Już 24 listopada 2017 r. spotkanie z Romanem CZEJARKIEM w Dziwnowie

Już 24 listopada 2017r. o godz. 17.00 spotykamy się w Dziwnowie w Bibliotece – ponownie z dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, fotografem i podróżnikiem, autorem humorystycznych  opowiadań,  konferansjerem Romanem CZEJARKIEM –        z wykształcenia inżynier elektryk, związany z Radiową Jedynką.Więcej »

e-Mocna Dziwnów zaprasza mieszkańców na szkolenia

W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę? To przykładowe tematy bezpłatnych szkoleń, z których mogą skorzystać mieszkańcy Dziwnowa. Więcej »

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dziwnowie

 „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

Józef PiłsudskiWięcej »

Dzień Niepodległości

Wraz z końcem roku kalendarzowego żegnamy Stary Rok, szykujemy się na Święta Bożego Narodzenia, obchodzimy andrzejki, czyli mnóstwo dni szczególnych, na które czekamy cały rok.Więcej »

Dziwnów – samorząd najdynamiczniej rozwijający przedsiębiorczość w kraju.

W opracowanym przez Politechnikę Warszawską rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego,  ogłoszonym w poniedziałek (6 listopada) w budynku Sejmu RP , Gmina Dziwnów zajęła I miejsce w kategorii  Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003-2016 . W rankingu uwzględniono wszystkie miasta i gminy w Polsce. Zestawienie opracowywano na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS.Więcej »

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości w Dziwnowie

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dziwnowie.Więcej »

ZAKOŃCZENIE III EDYCJI DZIWNOWSKIEJ LIGI BIEGOWEJ

W sobotę 28 października br. odbył się ostatni-dziewiąty bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej, ale nie był on zaliczany do klasyfikacji całorocznej. W ostatnich zmaganiach amatorów biegów zwyciężył Jarosław Kosoń /BKS Maniak Kołczewo/- 26,03 min.  przed Przemysławem Troszczyńskim /Bracia Troszczyńscy Łukęcin/-26,07 min. i Michałem Skrzypczykiem /LUKS Bałtyk Dziwnów/- 26,33 min.. Najszybszą kobietą okazała się Dorota Kowalska /KB Kamień Pom./ -31,28 min., która wyprzedziła nowicjuszkę Wiktorię Lis /Kamień Pom./- 37,23 min. i Annę Sidorkiewicz /KB Kamień Pom./ – 37,24 min. Bieg został potraktowany jako przyjemna przebieżka na koniec pracowitego sezonu biegowego. Wzięło w nim udział 25 zawodników.Więcej »

Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie operacji w ramach Priorytetu 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”

 

Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie operacji w ramach Priorytetu 4.

„Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym

„Rybactwo i Morze” w zakresie:Więcej »