reklamuj-sie-2

Dziwnów

W Urzędzie w Dziwnowie zapłacisz kartą

Od 15 marca 2019 roku w kasie Urzędu Miejskiego w Dziwnowie można dokonać płatności przy użyciu kart płatniczych. Więcej »

74 rocznica „Zaślubin z morzem”

W miniony piątek, tj. 15 marca 2019 roku, dotarł do Gminy Dziwnów IX Rajd Zaślubin. Przedsięwzięcie to, organizowane od 2011 roku, ma na celu upamiętnienie działań, jakie zimą i wiosną 1945 roku prowadzili na obszarze Pomorza Zachodniego żołnierze 1. Armii Wojska Polskiego. Szczególne role w planie rajdu zajmują te miejsca, które w marcu 1945 roku stały się areną tzw. „Zaślubin z morzem”, organizowanych samorzutnie i w sposób bardziej oficjalny przez żołnierzy tych z polskich jednostek, które osiągnęły wówczas morski brzeg.  Więcej »

V EDYCJA DZIWNOWSKIEJ LIGI BIEGOWEJ ROZPOCZĘTA

W sobotę, 16 marca, ruszyła V edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. W tym roku odbędzie się więcej biegów. Organizatorzy postanowili dołożyć 2 biegi na 5 km. Pierwszy z nich odbędzie się 18 czerwca podczas tzw. Olimpic Day, czyli Biegu Dnia Olimpijskiego. W sumie odbędzie się więc 11 biegów-dziesięć punktowanych i jeden na zakończenie Ligi, który nie będzie zaliczany do punktacji końcowej.Więcej »

Szkolne muzeum

Jak wiele cennych przedmiotów, będących źródłem historycznym minionych czasów jest w naszych domach, nie wiemy dopóty dopóki nie zadamy sobie trudu ich odnalezienia. Ze względu na dwa projekty: „Źródła historyczne w moim domu” oraz „Pamiątki z mojego dzieciństwa”, organizowane w Szkole Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, zrodziła się niemalże konieczność stworzenia „szkolnego muzeum”. Oczywiście w pewnej przenośni, gdyż szkoła pozostanie szkołą, czyli miejscem przeznaczonym przede wszytki dla uczniów, a Ci dalecy są od bycia eksponatami, zaprzecza temu przede wszystkim ich energia i dynamika.Więcej »

Lekarze specjaliści w OZ w Dziwnowie

Burmistrz Dziwnowa informuje mieszkańców gminy Dziwnów, że w Ośrodku Zdrowia są świadczone usługi medyczne przez lekarzy specjalistów i pielęgniarki.Więcej »

Kolejne warsztaty ceramiczne w Dziwnowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne warsztaty ceramiczne, które odbędą się 26 marca 2019 roku w hali sportowo-widowiskowej w Dziwnowie przy ul. Reymonta 10 (od godz. 16.00 do 19.00). Zajęcia z ceramiki pozwolą na poznanie różnych technik pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb.Więcej »

IX edycja Rajdu Zaślubin

W najbliższy piątek, tj. 15 marca 2019 roku, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów pod pomnik w Dziwnówku („Ku czci żołnierzy 5. Pułku Piechoty”), gdzie w ramach IX edycji Rajdu Zaślubin, będzie miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów (przez władze Gminy Dziwnów oraz uczestników rajdu). Kontynuacją tego wydarzenia, będzie nawiązanie do symbolicznych „Zaślubin z morzem”, które w formie zbliżonej do tej z 15 marca 1945 roku, zostanie przypomniane na plaży w Dziwnówku (wejście na plażę, będące przedłużeniem ulicy 1-Maja).Więcej »

Bieg Dnia Olimpijskiego

Dziwnów – o czym informujemy z ogromną przyjemnością – będzie w tym roku gospodarzem tradycyjnego Biegu Dnia Olimpijskiego. To wielkie, ogólnoświatowe przedsięwzięcie, organizowane pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, odbędzie się w Dziwnowie 18 czerwca 2019 roku. Warto przy tym dodać, że Olimpic Day (jak również jest nazywany ten dzień) rokrocznie odbywa się tylko w jednym miejscu w każdym kraju. Celem tego wydarzenia jest przypomnienie rodowodu światowego ruchu olimpijskiego oraz realizowanie jednego z najistotniejszych, olimpijskich zadań – promowanie zdrowego, sportowego stylu życia, którego bieg jest najprostszą formą realizacji.Więcej »

W Dziwnowie odstraszą dziki

 

W Dziwnowie, tak jak i w innych miejscowościach, pojawia się od czasu do czasu problem z dzikami, które wychodzą na tereny publiczne gminy. Szukając żywności dla siebie niszczą zielone tereny.  Ich pobyt na terenach zamieszkałych powoduje także niebezpieczeństwo dla ludzi.

W związku z tym w najbliższych dniach zostanie rozłożony na drewnianych palikach preparat chemiczny, który odstraszy   zwierzynę. Paliki zostaną rozłożone w parkach miejskich oraz na poszczególnych terenach zielonych.Więcej »

DZIEWCZĘTA LKS PRZECŁAW WYGRAŁY V MEMORIAŁ TADEUSZA WOLANINA

Sześć najlepszych drużyn siatkarskich LZS uczestniczyło w V Memoriale Tadeusza Wolanina, który rozegrano w sobotę, 9 marca, Dziwnowie. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Kobiet LZS. Turniej otworzyła małżonka Tadeusza Wolanina Pani Halina Wolanin wraz z Wiceprezesem ZZLZS Tomaszem Paciejewskim. Nad prawidłowym przebiegiem Memoriału czuwał Wiceprzewodniczący ZZLZS Ryszard Litwińczuk.Więcej »