reklamuj-sie-2

Dziwnów

Obchody Stulecia Niepodległości Polski w Dziwnowie

„Dla Niepodległej” – pod takim hasłem obchodzono w sobotę 10 listopada 2018 r. w Dziwnowie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji tego święta w Dziwnowie odbyło się wiele ciekawych imprez. W piątek 9 listopada o godzinie 9.00 na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej odbyły bardzo ciekawe występy artystyczne poświęcone tej rocznicy. Zaś o godzinie 10.00 ruszył pochód dzieci i młodzieży szkolnej do parku przy ulicy Sienkiewicza, gdzie odbywały się gry terenowe oraz gry, którymi bawili sie w swoich młodzieńczych czasach rodzice i dziadkowie dzisiejszej młodzieży. Nie zabrakło wspólnego ogniska i odśpiewania Hymnu Państwowego Polski.Więcej »

Występ Teatru Gwitajcie w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Dzisiaj (10.11.2018 r.) w Dziwnowie w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości wystąpi Teatr Rozmaitości Gwitajcie ze Szczecina.Więcej »

18 listopada 2018 r. – koncert zespołu wokalnego ” Strefa Dźwięku” w Dziwnowie

Szkoła Podstawowa w Dziwnowie zaprasza na koncert zespołu wokalnego ” Strefa Dźwięku ”, którzy wystąpią wspólnie z instrumentalistami: Patrycją Szponar, Adamem Grudzińskim, Waldemarem Piątkiem i Rafałem Kajzlerem.

Więcej »

Turniej Sportowy „Urodziny Niepodległej” w Dziwnowie

Więcej »

„Lekcja patriotyzmu” – zajęcia edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Rok szkolny 2018/2019 został ogłoszony przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską „Rokiem Niepodległej”. Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości skłania do głębokiej refleksji historycznej oraz do podejmowania działań wychowawczo-dydaktycznych, ukierunkowanych na kształtowanie świadomości narodowej i poczucia dumy z faktu bycia Polakiem, przez dostrzeganie piękna: języka, muzyki, tradycji, historii, architektury czy sztuki.
Na efektywność działań edukacyjnych wpływa współpraca międzyinstytucjonalna, w ramach której dnia 29 i 30 października 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie odbyły się zajęcia edukacyjne pod nazwą „Lekcje patriotyzmu”, w których uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca”: grupa IV – „Tygryski”z wychowawczynią Magdaleną Sową przy współpracy Magdaleny Podolskiej oraz grupa II – „Duszki” z nauczycielką Katarzyną Kołakowską przy współpracy Magdaleny Jankowskiej i Oli Galackiej.Więcej »

Przedszkolaki odwiedziły dziwnowski cmentarz

„Wspomnienia Sadami czas się rumieni, lecz barwy znów traci ziemia. My wspominamy orszak cieni – najbliższych, których już nie ma. Imion wokół nie policzę. Czas musi zagoić ranę. Zapalę pamięci znicze na grobie osoby kochanej. Samotna mogiła czyjaś… Karawan czasu mknie w pędzie. Cóż, wszystko w życiu przemija. Tak było i tak będzie.” Marian Suchożebrski Więcej »

POMAGAMY NA 100%!

Akcja pomocowa dla Wiktorka Dziuby, na 100%!!

Kolejny raz SU zajął się sprzedażą kalendarzyków, w ramach akcji „Pomóż i Ty” prowadzonej na rzecz  Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Udało się zebrać kwotę 200-stu złotych, a następnie wpłacić na konto tejże fundacji. Teraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, przygotowuje się do przeprowadzenia akcji na rzecz Wiktorka Dziuby. Już 8-ego listopada, w naszej szkole czynny będzie kiermasz książek używanych, loteria fantowa oraz sprzedaż ciasta domowego. Zachęcamy do kupowania w naszym „centrum handlowym”, gdyż cel jest niewątpliwie szczytny- chcemy pomóc małemu, choremu chłopcu. (………..)Więcej »

Bal Wszystkich Świętych

Dnia 31.10.2018 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się ,,Bal Wszystkich Świętych” w którym wzięli udział uczniowie klas II i klasy IIIa.  W czasie Balu dzieci otrzymały portrety Świętych, kolorowe balony, został przeprowadzony Quiz religijny, obejrzały film rysunkowy ,,Święci Patronowie”. Uczniowie śpiewali również piosenki religijne i bawili się w rytm muzyki. Więcej »

„Duszki” i „Gumisie” z wizytą w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka, które realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się. Do działań edukacyjnych wspomagających ten rozwój zalicza się również te odnoszące się do tworzenia warunków umożliwiających bezpieczną, samodzielną eksplorację elementów techniki w otoczeniu.Więcej »