reklamuj-sie-2

Dziwnów

Gmina Dziwnów z pierwszym miejscem w XXIV Sportowym Turnieju Miast i Gmin

Więcej »

Gmina Dziwnów wyróżniona przez Polski Związek Żeglarski

Uroczysta Gala zwieńczyła kolejny rok działalności Polskiego Związku Żeglarskiego. W miniony piątek, tj. 7 grudnia  2018 r. w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, wręczono nominacje do kadr narodowych oraz podsumowano sukcesy polskich żeglarzy. Wręczono także nagrody specjalne PZŻ.

Tegoroczna Gala PZŻ podzielona była na dwie części – poranna oraz wieczorną. Podsumowanie minionego sezonu rozpoczęło się od przywitania gości przez gospodarza uroczystości, Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego – Tomasza Chamerę.

Następnie wręczono wyróżnienia za wyniki sportowe zawodnikom oraz trenerom. W ciągu minionych 12 miesięcy reprezentanci Polski zdobyli 40 medali, 13 złotych, 15 srebrnych i 12 brązowych. W dalszej części piątkowego wydarzenia wręczono nominacje do kadry narodowej na przyszły sezon. W gronie kadrowiczów – co jest dla Gminy Dziwnów bardzo miłą informacją – znalazł się zawodnik klubu „Baltic Dziwnów”, Michał Jaroszek, który będzie reprezentował kraj w klasie Optimist.Więcej »

LUKS „Bałtyk” laureatem konkursu MSiT

„Sztafeta 100 kilometrów na Stulecie Odzyskania Niepodległości” – to tytuł projektu realizowanego przez LUKS „Bałtyk” wraz z Zespołem Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie. Bieg odbył się 26 maja br. Zawody zostały zgłoszone do konkursu „Promowanie aktywności fizycznej przez wyróżnienie najlepszych projektów pn. 100 lat Niepodległości na sportowo w środowisku wiejskim”, organizowanym przez Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.Więcej »

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dziwnowie otwarty

Dnia 8 grudnia 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dziwnowie. Jarmark potrwa do jutra, tj. do 9 grudnia.Więcej »

Promenada Zachodnia w Dziwnowie uroczyście otwarta

Dzisiaj, tj. w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godz. 13:00 odbyło się uroczyste otwarcie „Promenady Zachodniej” w Dziwnowie.Więcej »

Gmina Dziwnów w zestawieniu finansowym RIO

Więcej »

W sobotę 8 grudnia 2018 r. otwarcie „Promenady Zachodniej” w Dziwnowie

Już jutro, t.j. w sobotę 8 grudnia 2018 r.  o godz. 13:00 będzie inauguracja „Promenady Zachodniej” w Dziwnowie.Więcej »

Ostatnie „Mikołajki”, w tym składzie.

Uczniowie klasy gimnazjalnej III b, Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, tradycyjnie, jak co roku, 6 grudnia spędzili wraz z wychowawczynią, w Multikinie.Więcej »

Bardzo świątecznie na ulicach Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego

Wcześniej Dziwnów i Gmina Dziwnów (koniec listopada), a w tym tygodniu, w samym Kamieniu Pomorskim, na ulicach pojawiły się świąteczne świecące różnymi kolorami ozdoby. Są też ustawione piękne choinki. A to po prostu zwiastuje nam o tym, że nadchodzą święta bożonarodzeniowe.Więcej »

Konferencja o programach transnarodowych i międzyregionalnym w Szczecinie z udziałem gmin nadmorskich powiatu kamieńskiego

Gminy nadmorskie – Dziwnów, Wolin, Kamień Pomorski i Międzyzdroje oraz Szczeciński Obszar Metropolitalny znajdą się w programie międzynarodowych projektów współfinansowanych ze środków europejskich przygotowujących transportowe rozwiązania.Więcej »