reklamuj-sie-2

Dziwnów

STARTUJE IV EDYCJA DZIWNOWSKIEJ LIGI BIEGOWEJ

Już w najbliższą sobotę, 24 marca, startuje IV edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Organizator, czyli Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” Dziwnów, serdecznie zaprasza              do udziału w tej biegowej imprezie wszystkich amatorów biegania.  Pierwszy bieg wystartuje  sprzed hali sportowo – widowiskowej w Dziwnowie – zapisy od 9.30, start o 10.00.                                  W Lidze mogą brać udział osoby urodzone w roku 2003 i starsze, które nie mają przeciwwskazań do uprawiania biegów. W całym cyklu DLB odbędzie się 9 biegów:Więcej »

Spotkanie z Magdą Omilianowicz w Bibliotece w Dziwnowie

Już 19 marca o godzinie 17.00 w Bibliotece w Dziwnowie Spotkamy się  z Magdą OMILIANOWICZ –  Więcej »

8 Rajd Zaślubin przejechał przez powiat kamieński wzbudzając wielkie zainteresowanie

Wczoraj (15 marca) ze szczecińskiego Placu Obrońców Westerplatte wystartował ósmy Rajd Zaślubin, który skierował się na północ docierając najpierw do Kamienia Pomorskiego, potem Wrzosowa oraz Dziwnówka. Następnie przez Mrzeżyno dotrze 18 marca do Kołobrzegu, gdzie jego pojazdy wezmą udział w uroczystościach z okazji zdobycia przed 73. laty Twierdzy Kolberg. Dziś w piątek, Rajd zawita do Pobierowa, Rewala, Niechorza oraz Pustkowa, a w sobotę będzie gościć w Mrzeżynie i Rogowie.Więcej »

Niewybuchy w Międzywodziu na drodze wojewódzkiej

Dziś w południe na drodze wojewódzkiej w Międzywodziu na wysokości „Bankowca”, operator koparki podczas prac przy remoncie drogi wojewódzkiej natknął się na nieznany metalowy przedmiot. Roboty zostały wstrzymane, powiadomiono policję.    Więcej »

Spotkanie posłów PiS Leszka Dobrzyńskiego i Michała Jacha z wyborcami w Dziwnowie.

Wczoraj 14 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie z mieszkańcami Dziwnowa spotkali się posłowie PiS Leszek Dobrzyński i Michał Jach.Więcej »

Uroczystości rocznicowe we Wrzosowie i w Dziwnówku

Po zdobyciu 5 marca 1945 roku Kamienia Pomorskiego, rozpoczęły się bardzo krwawe walki na linii Wrzosowo – Dziwnówek, w których życie straciło bardzo wielu żołnierzy ze strony Polaków, Rosjan oraz broniących się Niemców. Rozległe pola między Wrzosowem, a Dziwnówkiem bronione były 73. lat temu w większości przez doborowe jednostki hitlerowskiego osławionej SS, wspierane ogniem artyleryjskim ciężkich krążowników, które stały kilka kilometrów od linii brzegowej, ostrzeliwując całkiem skutecznie nasze pozycje.Więcej »

Spotkanie z Posłami PIS w Dziwnowie

Zapraszamy w środę  14 marca 2018 r. o 16.30 na Spotkanie z Posłami Prawa i Sprawiedliwości.Więcej »

Dzień Kobiet w szkole w Dziwnowie

Dzień Kobiet w szkole w Dziwnowie-8 marca 2018 r.

Dzień Kobiet nie tylko dla kobiet!

Dwudziestoośmioletni Daniel z Żarnowca zmaga się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym. Aby móc ,,normalnie żyć’’, poruszać się, pracować potrzebuje ……no właśnie, czego???. Nie potrzebuje markowych ubrań,  samochodu super klasy, czy najnowszego smartfona,  ponieważ w pierwszeństwie musi mieć wózek – oczywiście inwalidzki. Więcej »

IV MEMORIAŁ TADEUSZA WOLANINA

Pięć drużyn kobiecych: UKS „Bukowe” Szczecin, KS „Spójnia” Stargard, LKS „Piast” Pyrzyce, UKS „Libero” Banie i LKS Przecław, rywalizowało w Dziwnowie o miano najlepszej drużyny                 w IV Memoriale Tadeusza Wolanina w siatkówce. Zawodniczki przywitał gospodarz Dziwnowa burmistrz Grzegorz Jóźwiak, a uroczystego otwarcia dokonała żona Tadeusza Wolanina pani Halina. Wśród zaproszonych gości była obecna uczennica pana Tadeusza Grażyna Madońska – skarbnik Dziwnowa.Więcej »