reklamuj-sie-2

Dziwnów

Letnie koncerty edukacyjne

W gminie Dziwnów w ramach Letnich koncertów edukacyjnych 19 lipca br. wystąpi Aleksandra Przybyła ( wokal ) oraz Adam Grudziński ( gitara ).Więcej »

„Kontroler 16” własnością Gminy Dziwnów

Od dnia dzisiejszego Gmina Dziwnów posiada własną jednostkę pływającą. Cumujący w dziwnowskim porcie rybackim „Kontroler 16”, wchodzący w skład majątku ruchomego Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego, na podstawie podpisanego dzisiaj porozumienia, został bezpłatnie przekazany Gminie Dziwnów.Więcej »

Dziwnów z dofinansowaniem budowy muszli koncertowej

W dniu wczorajszym (18 lipca 2018 r.), punktualnie o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, zostały podpisane umowy, dotyczące dofinansowania z Programu Operacyjnego „Ryby 2014-2020”.
Wśród beneficjentów wchodzących w skład Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego oraz Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w dorzeczu Wieprzy Grabowej i Unieści, znalazła się także Gmina Dziwnów.

Umowę w jej imieniu Gminy Dziwnów podpisał obecny na spotkaniu burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. Jak wspomniał, pozyskane w ten sposób środki (300.000,00pln) zostaną przeznaczone na budowę muszli koncertowej, która powstanie w drugiej części parku znajdującego się przy ulicy H. Sienkiewicza w Dziwnowie (kwartał pomiędzy ulicami Parkową, a przedłużeniem ulicy Kochanowskiego).

Łączna wartość inwestycji ma przekroczyć milion złotych. W jej ramach, poza muszą koncertową ma postać całe zaplecze infrastrukturalne z szatniami, częścią sanitarną i gospodarczą. Początek prac – o ile uda się wyłonić wykonawcę – jest możliwy jeszcze w tym roku.
Podsumowując całe spotkanie, wicemarszałek Jarosław Rzepa powiedział m.in:
Dzisiaj podpisujemy umowy na pośrednictwem Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego oraz Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w dorzeczu Wieprzy Grabowej i Unieści. Wszystkim beneficjentom życzę powodzenia w realizacji projektów jednocześnie życząc solidnych, a także terminowych wykonawców.
Mam nadzieję, że przyjezdni, którzy niedługo skorzystają z państwa usług oraz obiektów będą zadowoleni i chętnie na Pomorze Zachodnie będą wracali.
(cytat z wypowiedzi wicemarszałka, pochodzi ze strony www.wzp.pl)

W nadchodzącą sobotę w Dziwnowie odbędzie się Dzień Grecki

Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Greckiego w Dziwnowie, które będą miały miejsce 21 lipca 2018 r. Całość wydarzenia rozpocznie się przy obelisku z tablicą pamiątkową, a jego kontynuacją będzie koncert muzyki greckiej w wykonaniu Angelo Wangelisa na placu przy Skwerze Przyjaźni.Więcej »

Dziwnowski lipiec z Dniem Greckim (21.07.) w tle.

21 lipca w Dziwnowie odbędzie się Dzień Grecki z oficjalnymi uroczystościami oraz muzycznymi atrakcjami.

Krótka historia Greków w Dziwnowie sprzed blisko siedmiu dekad.

II Oddział Wywiadowczy Sztabu Generalnego LWP wykorzystał koszary po byłej bazie lotnictwa morskiego (Niemcy) w Dziwnowie do przeprowadzenia w latach 1949 – 1950 jednej z najtajniejszych operacji w okresie Polski Ludowej. Operacja nazwana „Szpital” na zawsze połączyła mały Dziwnów ze śródziemnomorską Grecją poprzez Krew Bohaterów, oby nie bezimiennych, którzy tu właśnie znaleźli miejsce wiecznego spoczynku.Więcej »

XX MIĘDZYNARODOWY BIEG – CZTERY MILE JARKA.

Już za miesiąc, 18 sierpnia, odbędzie się XX edycja Międzynarodowego Biegu „Cztery mile Jarka”. Zawody rozegrane zostaną w ramach XVII Festiwalu Gwiazd Sportu. Zapisy do biegu na stronie: http://panel.maratonczykpomiarczasu.pl/cztery_mile_jarka. Wpisowe wynosi 40 zł.Więcej »

Na dziwnowskiej plaży kolejny raz o krok od tragedii

Dziś (niedziela 15.07.) na dziwnowskiej plaży o mały włos, a doszłoby do kolejnej tragedii utonięcia, a ofiarą mógł być mężczyzna w wieku około 30. roku życia.Więcej »

Już niebawem kamieńskim Amfiteatrze znów zabrzmi muzyka ludowa. Będzie zatem bardzo śpiewnie, pogodnie i kolorowo!

 

Już niebawem, bo za dwa tygodnie, 28 i 29 lipca (sobota – niedziela), w kamieńskim Amfiteatrze odbędzie się kolejny, już 22. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszna, twórcy tej ciekawej imprezy. Do Kamienia Pomorskiego zjedzie blisko 25 zespołów, kapel oraz kilkoro solistów wywodzących się z województw: dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, wyselekcjonowanych po wcześniejszym, bardzo uważnym przesłuchaniu przez Radę Artystyczną.Więcej »

Podsumowanie Festynu Rybaka 2018

Festyn Rybaka ad. 2018 za nami. Jak co roku było pysznie, muzycznie i z uśmiechem. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, były pokazy ratownictwa, tradycyjnie też można było spróbować swoich sił w sprawnościowym pięcioboju rybackim. W sobotni wieczór niebo rozświetlił imponujący pokaz fajerwerków, zaś w niedzielę prawdziwą ucztę dla ucha zaserwowała orkiestra wojskowa Marynarki Wojennej.Więcej »

Ster na Dziwnów – Festyn Morski w Dziwnowie

Dziś w Dziwnowie swoje święto obchodzili rybacy i, ludzie. W tej tradycyjnej już imprezie uczestniczyli licznie mieszkańcy Dziwnowa  oraz  turyści wraz z rodzinami, Święto potrwa dwa dni. Podczas festynu nie zabrakło dla smakoszy ryby w różnych postaciach do degustacji. Coś dla siebie mieli tez amatorzy dobrej zabawy. Były  koncerty, zabawy dla dzieci konkursy i animacje. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 11.00 kiedy to otwarto Strefę edukacyjną „Wolin – Wyspa Smaków. Zalew świeżych ryb.”. O godzinie 14.00.złożono kwiaty  pod pomnikiem „Rybakom – którzy oddali życie morzu”. O godzinie 15.30  rozpoczęła się Biesiada Rybacka. Nie zabrakło tradycyjnego „Pięcioboju Rybackiego”, oraz “Gawędy Rybackich” prowadzonych przez ludzi morza. Najwięcej uwagi przyciągnęła ,Parada kutrów rybackich oraz pokazy ratownictwa WOPR.

O godzinie 19. do Dziwnowa przybył nie lada gość, władca mórz wraz ze swoją świtą i rozpoczęły się Neptunalia. Nie zabrakło koncertów muzycznych wystąpił zespół “Specyficzni”, zespół szantowy  “Trzecia Miłość”. Imprezę o godzinie 23.00 zakończył
pokaz sztucznych ogni.

Jutro  8.07.2018 ciąg dalszy festynu.
12.00 Uroczysta Msza Św. w kościele pw. św. Józefa
13.00 Przemarsz z Orkiestrą Wojskową na Wyb. Kościuszkowskie
13.15 Odsłonięcie tablicy z okazji 100-lecia utworzenia Marynarki Wojennej RP oraz 75 rocznicy powstania 8 Kołobrzeskiego Batalionu Saperów MW
13.30 Koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia
14.30 Animacje dla dzieci z Grupą Fiesta
16.30 Koncert zespołu muzycznego “Szafa”