reklamuj-sie-2

Dziwnów

Urząd morski zabezpieczy brzeg morski w Gminie Dziwnów

Urząd Morski w Szczecinie podpisał umowę z firmą Hydrobud na budowę umocnień brzegowych na odcinku między Dziwnowem i Dziwnówkiem. W ramach inwestycji zostanie zabezpieczone 3 km brzegu morskiego poprzez modernizację grupy ostróg brzegowych i późniejsze wykonanie na tym odcinku sztucznego zasilania brzegu (ok. 410 tys. metrów sześciennych materiału piaszczystego).Więcej »

Ferie zimowe 2018 – Wyjazd do kina i na basen

Od najbliższego poniedziałku (15 stycznia) w recepcji MOSiK Dziwnów (ul. Reymonta 10) są przyjmowane zapisy dzieci na czwartkowy (18 stycznia) wyjazd do kina HELIOS w Szczecinie. Opłata wpisowa wynosi 5pln. Składa się na nią bilet do kina, kinowy zestaw z sokiem oraz przekąska w drodze powrotnej do Dziwnowa.Więcej »

PROJEKT „OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA – YEI”

Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie zaprasza do udział w projekcie „OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA – YEI”. Projekt jest adresowany do młodzieży w wieku od 18 do 24 lat, która jest nieaktywna zawodowo, nie uczy się i nie uczestniczy w jakichkolwiek szkoleniach.Więcej »

Dziwnowski „Jantar”, rewelacyjny beniaminek klasy okręgowej po jesiennej rundzie, rozpoczął okres przygotowawczy do rundy rewanżowej

DKS „Jantar” Dziwnów, jako beniaminek występujący w klasie okręgowej I grupy szczecińskiej, po rundzie jesiennej zajmuje znakomite, trzecie miejsce z 30 punktami wywalczonymi w 15 spotkaniach. Dodać należy, że dziwnowianie idący niczym burzowy taran, zgarniali kolejne i kolejne zwykle zwycięskie punkty. Ale nieoczekiwanie na ostatnie dwa spotkania przyszła klapa (albo zmęczenie materiału, czytaj organizmu), kiedy w ledwie dwóch meczach „Jantar” stracił aż 12 goli, przy tylko strzelonych czterech. Wtedy to przyszła wysoka nieoczekiwana i boląca porażka, bo aż 0:5, z „Błękitnymi” Trzygłów. I to u siebie. A także w Mostach z „Promieniem”, gdzie było 4:7. Więcej »

Drugie miejsce Zarembiaków z Dziwnowa

Międzyzdrojskie jury ogłosiło wyniki Przeglądu Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek Międzyzdrojskie Herody 2018-01-09.

II miejsce zajęli Zarembiacy, Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie, a Adam Kępa z tej szkoły otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora Międzyzdrojskich Herodów 2018.

Więcej »

Międzynarodowy Turniej Piłkarski

Już w najbliższą sobotę (tj. 13.01.2018 roku) w hali dziwnowskiego MOSiK-u odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłkarski roczników 2005/2006 oraz 2010. Zawody będą trwały od godziny 10.00 do (około) 18.00.Więcej »

Festiwal Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Dziwnowa

Pierwsza edycja naszego turnieju już za nami. Piątego stycznia 2018 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Dziwnowie odbył się FPR o Puchar Burmistrza Dziwnowa. Brało w nim udział 7 zespołów – 4 dziewcząt i 3 chłopców.Więcej »

Ferie zimowe 2018 w Gminie Dziwnów

Poniżej zamieszczamy z harmonogramem zajęć przygotowanych na okres ferii zimowych.

 

Krzysztof Zawiliński

Z unijnymi dotacjami zachodniopomorskie samorządy zmodernizują uliczne oświetlenie

Cztery miejskie samorządy z Pomorza Zachodniego skorzystają z pomocy Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonej na poprawę jakości ulicznego oświetlenia. Za unijne fundusze będzie w regionie jaśniej, bezpieczniej, a przede wszystkim bardziej ekologicznie. W sumie realizacja pięciu inwestycji, obejmująca modernizację prawie 2 tys. punktów oświetleniowych, wsparta zostanie w ramach
RPO WZ 2014-2020 kwotą prawie 4 mln zł.
Więcej »

Ferie w Miejskiej Bibliotece w Dziwnowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie  zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w czasie dwutygodniowych ferii zimowych. Szczegóły programu w załączeniu.Więcej »